Ürkmez Giyotin Cam sistemi alüminyum panellerden meydana gelmektedir ve aynı zamanda yukarıdan aşağı doğru ya da dikey bir şekilde açılıp kapanabilir bir özelliğine sahiptir.  Sistem 3 cam hareketli ya da tek cam sabit tüm camlar hareketle şeklinde olabiliyor.  Aksiyonlar üzerine inşa edilmiş bu sistem çok kullanışlı ve rahat bir şekilde temizlenebilir özelliktedir. Giyotin kelimesi daha çok yapı giyotin gibi yukarıdan aşağı açılıp kapanma özelliği sayesinde bu ismi almaktadır.

Aslında Giyotin cam balkon sistemi henüz alüminyum sektörüne net bir isimle kullanılmamaktadır.  Türkiye piyasasında küpeşte olarak bilinmektedir. Cam balkonlar son zamanlar da oldukça popüler bir şekilde kullanılmaya başlandı. Pek çok özelliği bulunmaktadır. Genel olarak tercih edilmelerinin sebebi ise ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlıyor olmasıdır.

 Giyotin Camların Kullanım Alanları

Ürkmez Giyotin cam pek çok yer de kullanılabiliyor. Özellikleri son derece fazladır kaliteli olmasından dolayı pek çok kişi tarafından kullanımı mümkündür. Özellikle dış mekân tasarımlarında dikkat çekebilmek adına kullanılmış olan bir üründür. Mağazalarda da sıkça kullanılıyor. Birçok alanda kullanılan Giyotin cam oldukça kullanışlı olan bir sisteme sahiptir. Otomatik pencere özelliklerinden dolayı pek çok kişi tarafından kullanılabilir. Hem motorlu hem de manuel şekilleri bulunmaktadır.

Motorlu Giyotin Cam Özellikleri

Motorlu şekillerinde kanalları içerisinde dikey hareket eden üç farklı ray sistemi bulunmaktadır. Camlar yukarıdan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya doğru hareket etmektedir. Hareketini sağlayan ana elemanlar ise zincir ve motorlardır. Marka motor ile cama bağlı zincirleri birbirini döndürmesi ile kolay bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede güçlü bir hareket sistemi elde edilmiş olur. Camlar orantılı bir şekilde hareket eder ve herhangi bir kırılma, çizilme ya da başka bir sorun meydana gelmez. Ürkmez Giyotin cam sisteminin en önemli noktasından 1 tanesi de sabit olan camdır. Hareketli camlar sabit olan camın üzerinde hareket ediyor.

Sabit Ve Hareketli Olan Camlar 

Sabit camın üst tarafında hareketli camlar yer alır ve yukarı aşağı doğru hareket eder.  İstenilmiş olan seviyeye kadar tutturulabilir. Bu camlar sayesinde temiz hava seviyesini kontrol edebilirsiniz. Ürkmez Giyotin cam sistemleri son derece kullanışlıdır. Uzaktan kumandalı bir sistem ile çalışabilme özelliklerine de sahiptir.  Yerinizden kalkmadan uzaktan bir şekilde bu camı kontrol edebilirsiniz. Konforlu ve rahat bir şekilde sizlere kullanım sağlar. Hareketli olmasından dolayı pek çok yerde kullanılabilir. Cam balkon özelliklerinde de bu kullanımları görmeniz mümkündür. Evlerin camlarında, kafeteryalarda, otel dış alanlarında, restoranlarda, cafeler de bu camların kullanımı mümkündür.

ÜRKMEZ GİYOTİN CAM, GİYOTİN CAM ÜRKMEZ, ÜRKMEZ GİYOTİN CAM BALKON, GİYOTİN CAM BALKON ÜRKMEZ, ÜRKMEZ GİYOTİN CAM M2 FİYATLARI, GİYOTİN CAM M2 FİYATLARI ÜRKMEZ

Giyotin Cam Özellikleri Nelerdir? 

Ürkmez Giyotin cam basit ve kullanışlı olan özelliklere sahiplerdir. Modern estetik bir görünümü sayesinde genellikle kafeler ve restoranlarda kullanılan bir camdır. Otomatik ve manuel olmak üzere iki farklı şekilde bulunabilir. Bakımı ve temizliği son derece kolay ve rahattır, güvenlik açısından kilit sistemleri bulunur. Bu sayede güvenlik seviyesi üst düzeydedir. Enerji tasarrufu sağlar, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özellikleri de bulunmaktadır. Camların geniş açılımı ile güneş ışığının içeri girmesini kolaylık sağlar.  Doğal bir şekilde aydınlanmasını sağlar sessiz ve çalışma mekanizmasına sahip olan bu ürün pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Camlar darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Görüş alanınız bozulmadan kolay bir şekilde dış ortama görebilirsiniz. Dış ortam ile size bütünlük sağlar.

Giyotin Cam Kullanım Alanları 

Ürkmez Giyotin cam kullanım alanları oldukça fazladır. Genellikle kafeteryalarda, kafelerde, restoranlarda, lokantalarda, evlerin balkonlarında kullanılan bir cam sistemidir. Bunun haricinde işyerlerinde de kullanılabilir, oda bölmeleri olarak da kullanılması mümkündür. Özellikle mağazalarda kullanılır. Nedeni ise daha fazla çekici ve şık bir özelliği olmasıdır. Bunun yanı sıra kış bahçelerinde çatı balkonlarında teraslarda pergola sistemleri ve tenteler de kullanılabilir.

Giyotin cam balkon avantajları oldukça fazladır. Cam sistemlerinin en önemli avantajlarından bir tanesi ise ısı yalıtımının olmasıdır. Bu sistem ısı yalıtım malzemelerinden üretilmiş olduğu için camlar ısı yalıtımlı olan camlardır. Ortamdaki ısıyı koruyarak dışarıdan gelen soğuğu ortama girmesini engeller. Firmamız size bu konuda kaliteli bir şekilde hizmet sunuyor.