TORBALI GİYOTİN CAM sistemi alüminyum panellerden meydana gelmektedir ve yukarıdan aşağıya doğru dikey bir halde açılıp kapanabilir özelliğine sahiptir. Sistem 3 cam hareketli, tek cam sabit, cam sabit tüm camlar hareketli ya da belli başlı opsiyonlar üzerine kurulmuş bir şekildedir. Giyotin kelimesi daha çok küpeşte anlamlarında kullanılıyor. Giyotin gibi yukarıdan aşağıya doğru açılıp kapanabilen için kullanılan bir ifadedir. Aslında Giyotin cam sistemi henüz alüminyum sektörüne net bir ifade ile kullanılmamaktadır.

Cam Sisteminin Özellikleri 

TORBALI GİYOTİN CAM sisteminin asıl bilinen adı ise giyotindir.  Giyotin cam sisteminde cam özelliği ısıcam ya da tek cam özelliklerinin hepsini kapsamaktadır. Katlanır camlar birbirlerine paralel olacak şekilde bağlandıktan sonra açılıp kapanma anında herhangi bir sorun ya da kayma meydana gelmez. Giyotin cam sistemi her evde kullanılması gereken bir sistemdir. İnsanlar bu camları kullandıkları zaman balkonları daha kolay bir şekilde kullanabilirler. Balkon camları Giyotin camlar ile kullanılabilir.

Motorlu Giyotin Cam Sistemleri 

TORBALI GİYOTİN CAM sistemleri motorlu bir şekilde de olabilmektedir. Motor ve kumanda sayesinde açılıp kapanan camlar bulunur.  Genellikle balkonlarda kullanılan bu camlar insanlara kolaylık sağlar. Daha konforlu bir şekilde kontrol edebileceğiniz camları sahip olursunuz. Motorlu Giyotin için piyasada ideal motorlar oldukça fazladır. Neredeyse her camcıda Giyotin cam bulabilirsiniz. En çok talep edilen camlar arasında yer alıyor. Motor Giyotin cam sistemleri kolay kullanım ve pratik kullanım özelliğine sahiptir.

Alüminyum Cam Sistemleri

Torbalı Giyotin cam sistemleri için alüminyum kullanılır. Kullanılan alüminyum ise ideal ölçüde olmalıdır. İdeal ölçüde olmayan alüminyumlar camlara zarar verebilir. Aynı zamanda camların yapısını bozabilir. Rüzgâra, yağmura ve çevresel etkenlere karşı dayanıklı olması gereken bu camlar eğer dayanıklı olmazsa içeriye su sızar. Bu da insanları rahatlığını ve konforunu bozmaya yönelik olur.  Bunun yanında ısı yalıtımında çok iyi sağlaması gerekiyor.

Kış aylarında balkon kapılarının ve balkon camlarının kapalı olmasının yanı sıra ısı yalıtımının olması da oldukça önemlidir. Giyotin cam balkon sistemlerinde alüminyum kalınlığı standart olmalıdır. Standart olmayan alüminyumlar kış aylarında soğuk geçirebilir. Aynı zamanda yaz aylarında kalın olan bir alüminyum cam ile karşı karşıya kalırsanız evin içerisi son derece sıcak olabilir.

TORBALI GİYOTİN CAM, GİYOTİN CAM TORBALI, TORBALI GİYOTİN CAM BALKON, GİYOTİN CAM BALKON TORBALI, TORBALI GİYOTİN CAM M2 FİYATLARI, GİYOTİN CAM M2 FİYATLARI TORBALI

İklim Şartları Giyotin Cam Sistemleri

İklim şartlarının farklı olduğu bölgelerde ve yerlerde daha sert iklime sahip oluyorsa mevsim kışsa farklı kalınlıkta ve kalitede profiller tercih edilebilir. Yaz aylarında ise daha ince profiller tercih edilebilir. Giyotin cam balkon sistemleri ses yalıtımında fayda sağlamaktadır. Özellikle apartman dairesinde oturuyorsanız ve pek çok gürültü oluyorsa Torbalı giyotin cam sistemleri tercih edilebilir.  Yukarıdan aşağıya doğru tam açılması da balkon, teras gibi yerlerin kullanımını genişletebilir. Bu oldukça önemli bir husustur. İnsanlar günümüzde cafe, restoran, teras, ofis, balkon gibi yerlerde bu camları kullanmaktadırlar.

Giyotin Cam Sistemlerinde Ölçü Alımı

Torbalı Giyotin cam sistemleri için ölçü alırken dikkat edilmesi gerekir. Zemin ve cephe önem arz ediyor. Zeminin fazla oranda eğimli olduğu yerlerde ölçünün ve montajının yapılması dikkatli olmalıdır. Eğim baz alınarak ölçümünün yapılması gerekmektedir. Giyotin üretiminde Türkiye’nin en önde olan firmalarından olup aynı zamanda çokça tercih edilmekteyiz. Raylar çok sağlam ve uzun ömürlü olabilmesi için güzel tasarımlar yapmaktayız.  Özellikle ısıcamlı sistemlerde estetiklerin yanı sıra sağlamlık ve ısı yalıtımına dikkat ediyoruz.

Montajlar genelde bayiler veya montaj ekipleri tarafından yapılmaktadır. Doğru montajının yapılması oldukça önemlidir. Eğer doğru montaj yapılmazsa Giyotin cam balkon sistemleri sıkıntı çıkarabilir. Firmamız bu konuda oldukça profesyonel bir şekilde sizlere hizmet veriyor. İmalat ve montaj aşamaları tam profesyoneller tarafından yapılıyor.

Pergola Nedir? Ne İşe Yarar? 

Torbalı Giyotin cam sistemleri son derece kalitelidir. Pergola kelimesi gölgelik manasına gelmektedir. Pergola tente sayesinde gündüzleri tam bir gölgeye sahip olursunuz. Yağmurlu olan havalarda sizleri yağmurdan korumaya olanak sağlıyor. Pergola tente sisteminin etrafını cam ile kaplayarak açılıp kapanmaya olanak sağlayabilirsiniz. Bu şekilde mekân yaz aylarında açılarak efil efil bir hava olabilir. Dış mekân keyfi her mevsim sürülebilir. Firmamızı tercih edebilirsiniz. Size güler yüzlü kaliteli bir hizmet sunuyoruz.

Formun Üstü

Formun Altı